Sprawdzasz?
Sprawdzam!
Zobacz Ranking

Małopolskie Święta Polskie

 

 
 
 

Małopolskie Święta Polskie w pigułce, czyli kilka najważniejszych słów o projekcie. 

Najważniejszym celem naszego projektu jest nie tylko pobudzanie świadomości narodowej, ale także budowanie trwałej tożsamości wśród obywateli, głównie tych najmłodszych.  Projekt odnosi się do kanonu  najważniejszych Polskich Świąt Narodowych, które są symbolem zachowania wspólnoty tożsamościowej zarówno Polski, jak i wszystkich Polaków. To co jest naszym priorytetem to sprawić, aby młodzi, do których skierowany jest projekt, nie byli jedynie biernymi obserwatorami wszystkich wydarzeń, lecz aktywnymi uczestnikami, którzy jako pełnoprawni obywatele zadają sobie sprawę co tak właściwie się dzieje oraz dlaczego tak, a nie inaczej. Aby znali oni historię tzw. ,,małych ojczyzn’’, tym samym biorąc czynny udział w ich ,,życiu’’.

Młodzież, która bierze udział w projekcie, nie jest zwyczajna. To dzieci, które należą do środowisk zagrożonych wykluczeniem.  Z tego też względu środki oraz treść powinny być niezwykle atrakcyjne i ciekawe.  Tak też działamy : w projekcie przewidzieliśmy między innymi – wycieczki rowerowe,  rajdy, warsztaty fotograficzne oraz filmowe,  a także niezwykle ciekawe stworzenie  przewodnika ,,Małopolskie Święta Polskie’’. Młodzież biorąca udział w naszym projekcie jest w wieku między 13, a 18 rokiem życia, to wychowankowie krakowskiego pogotowia opiekuńczego oraz podopieczni świetlic środowiskowych.

Projekt, który realizujemy składać się będzie z 3 modułów, na który składają się trzy uroczystości takie jak:  Święto Narodowe 3  Maja, Święto Wojska Polskiego oraz Narodowe Święto Niepodległości. Jest on doskonałym uzupełnieniem lekcji historii, czy języka polskiego połączonym z  nowoczesnym i innowacyjnym sposobem realizowania siebie jako obywatela, nie tylko w ,,małej ojczyźnie’’, ale również w odniesieniu do kraju.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej w celu szerszego zapoznania się z działalnością jaką prowadzimy oraz projektem ,,Małopolskie Święta Polskie’’.

 

MAŁOPOLSKIE ŚWIETA POLSKIE

www.malopolskieswieta.pl

http://www.facebook.com/MalopolskieSwietaPolskie

 

 

Partnerzy

  • malopolska24_banner5.jpg