Sprawdzasz?
Sprawdzam!
Zobacz Ranking

Spotkanie 10/01/2014

W spotkaniu dzielnicy XIII (Podgórze) uczestniczyło osiem osób.

Zaprezentowano projekt Rankingu Krakowskich Samorządowców, jego cel i założenia.Spotkanie zostało zorganizowane  przy okazji debaty nad problemami jakie rodzi nowa uchwała piecowa zakazująca palenia węglem. Zgromadzeni akcentowali słabą wolę polityków do konsultowania z nimi wyżej wymienionego problemu. Sądzą, że decyzja została podjęta pod „lufami ekologicznych karabinów” - jak powiedział jeden z uczestników.

Kolejny raz zauważalna była nieobecność radnych (z wyjątkiem przewodniczącego). Wyglądało na to, iż poza uczestniczeniem w sesjach plenarnych i dyżurach ci ludzie obawiają się spotkać z lokalnymi mieszkańcami.

Poruszano wizję polityki ekologicznej miasta i zastanawiano się, czy strategiczne planowanie takowej jest rolą radnych. Poruszano również sprawę wyników sondy, plasującej Kraków jako trzecie najbardziej zanieczyszczone miasto w Polsce. Na pytanie czy władający mogą wykazać się aktywnością w tej sprawie, zapadło milczenie. Pytanie „Czy palenie węglem jest ekologiczne” również nie wzbudziło emocji wśród zgromadzonych.

Uczestnicy spotkania nie wykazali się znajomością lokalnych radnych. Na pytanie o prerogatywy rady dzielnic czy miasta odpowiadano ogólnikami: „rządzą miastem”, „naprawiają ulice”. 

Partnerzy

  • malopolska24_banner5.jpg