Sprawdzasz?
Sprawdzam!
Zobacz Ranking

Spotkanie 23/12/2013

Spotkanie zorganizowano w okolicznościach debaty nad problemami komunikacyjnymi w najbardziej zaludnionej dzielnicy Krakowa – Prądniku Białym.

W czasie spotkania przedstawiono dziewięcioosobowej grupie zgromadzonych cele i założenia projektu Ranking Krakowskich Samorządów. Następnie skupiono się na nurtującym mieszkańców dzielnicy problemie. Zwrócono uwagę na słabą siłę przebicia dotychczasowych radnych, którzy nie zdołali przeforsować kwestii linii tramwajowej, o której mówi się już od ponad trzydziestu lat! Narzekano również na brak parkingów oraz wciąż ograniczaną liczbę kursujących autobusów przy równoczesnym regularnym wzroście liczby mieszkańców. Poruszono kwestię Trasy Wolbromskiej jako alternatywy dla powiększenia ul. 29 Listopada. Istnieje obawa, że spokojna dziś dzielnica stanie się niebezpieczną dla dzieci i hałaśliwą.

W związku z powyższym nasunęło się pytanie o rolę rady dzielnicy i lokalnych polityków. Niestety, zamiast o aktywnych działaczach lokalnych niejednokrotnie można mówić o często pojawiających się w mediach „lokalnych celebrytach”. Na pytanie, czy lokalni politycy dobrze rozpoznają miejscowe problemy, spotkaliśmy się z odpowiedzią negatywną. Mieszkańcy dzielnicy podkreślali, że nie znają reprezentujących ich polityków, a także nie są świadomi prerogatyw rady dzielnicy.

 

 

Partnerzy

  • malopolska24_banner5.jpg